YOUCA 2025
Op 16 oktober namen de zesdes deel aan de YOUCA-dag. Dan engageren meer dan 15.000 jongeren zich om, op een schooldag, één dag te gaan werken. Je kunt zelf kiezen waar je die dag aan de slag gaat. Van kapper tot leerkracht, van rechter tot vroedvrouw. Het geld dat je die dag verdient, 60 euro, gaat dit jaar naar projecten voor de rechten van jongeren en de bescherming van het Amazonewoud in Peru. YOUCA werkt samen met organisaties zoals Amnesty International en de jongeren van MANTHOC.
De YOUCA-dag is een mogelijkheid voor jongeren om te voelen hoe het is om een dag te werken en ook of ze de job die ze hebben gekozen eventueel zouden willen doen in de toekomst. We zagen dat iedereen enthousiast te werk ging. De YOUCA-website helpt ook met het schrijven van sollicitaties.
Sommigen namen de jobs van hun ouders over, anderen vonden een baan via de YOUCA-website en anderen besloten dan weer hun vakantiejob uit te oefenen.